Bu siteyi, herşeyden önce yemek yapmaktan keyif aldığım, gece yarısı bile kalkıp yemek yapacak kadar yemek yapmayı sevdiğim için kurdum. Yemek yaparken, her şeyi hatta kendimi bile unuttuğum için kurdum. Yemek yapma konusunda kendimi geliştireyim diye kurdum. Bu alemde benim de adım olsun diye kurdum… Benim gibi yemek yapmayı sevenler için kurdum. Stres atmak için yemek yapan, yemek sitelerinde saatlerini harcayan, tariflerini cicili bicili sayfalara not edenler için kurdum. Bildiğim birkaç püf noktası varsa paylaşayım diye kurdum. “Bugün ne pişirsem” sorununa bi nebze çözüm olsun diye kurdum. Yaptığım yemek tariflerini eşe dosta buradan yollayım diye kurdum. Sık sık çağırdığım misafirlerime hazırladığım sofraları herkesle paylaşayım diye kurdum. Ve son olarak….Yemek sitesi kurmamı bekleyen ve beni yüreklendiren tüm dostlarım için kurdum. Bir kaçını bile başarabilirsem ne mutlu bana…

3 Aralık 2010

Fırında Palamut

Ben palamutu pek sevmen ağır gelir. Bu yüzden bir defırında denemeyi düşündüm. Gayet lezzetli oldu. Denizden ne çıksa yiyenlerdenseniz bunu da bir deneyin derim.

Malzemeler:
Palamut
Soğan
Domates
Sivribiber
Maydonoz
1-2 diş sarımsak
1-2 defne yaprağı
4-5 top karabiber (isterseniz çekilmiş kullanın)
tuz
1-2 dilim limon
1-2 fındık büyüklüğünde tereyağ
sıvı yağ


Yapılışı gayet kolay. Palamutu temizletin ama dilimletmeyin. Arasına yukarıdaki malzemeleri koyun. Üzerine çok az sıvıyağ gezdirin ve 200 derece fırına verin. Yalnız püf noktası: balığı fırına verirken üzerini alüminyum folyoyla sıkı sıkı kapayın, içi pişene kadar üzeri yanmasın. Ben arada folyoyu kaldırarak pişmesini kontrol ettim.


1 yorum:

Onur BİÇER dedi ki...

Acaba eşiniz kaç kiloya çıktı? :D