Bu siteyi, herşeyden önce yemek yapmaktan keyif aldığım, gece yarısı bile kalkıp yemek yapacak kadar yemek yapmayı sevdiğim için kurdum. Yemek yaparken, her şeyi hatta kendimi bile unuttuğum için kurdum. Yemek yapma konusunda kendimi geliştireyim diye kurdum. Bu alemde benim de adım olsun diye kurdum… Benim gibi yemek yapmayı sevenler için kurdum. Stres atmak için yemek yapan, yemek sitelerinde saatlerini harcayan, tariflerini cicili bicili sayfalara not edenler için kurdum. Bildiğim birkaç püf noktası varsa paylaşayım diye kurdum. “Bugün ne pişirsem” sorununa bi nebze çözüm olsun diye kurdum. Yaptığım yemek tariflerini eşe dosta buradan yollayım diye kurdum. Sık sık çağırdığım misafirlerime hazırladığım sofraları herkesle paylaşayım diye kurdum. Ve son olarak….Yemek sitesi kurmamı bekleyen ve beni yüreklendiren tüm dostlarım için kurdum. Bir kaçını bile başarabilirsem ne mutlu bana…

27 Haziran 2009

Elmalı TatlıMalzemeler:
2-4 elmanın rendesi (büyüklüğüne göre)200 gr pötibör bisküvi
1 avuç ceviz (dolu dolu)
üstü için puding
puding için süt

Hazırlanışı:
Bir tarafta süt ile pudingi pişirin. Diğer tarafta çukur bir kabın içine ince çekilmiş veya dövülmüş bisküvi ve ceviz ile rendelenmiş elmayı koyup yoğurarak bir hamur elde edin. Borcama elde ettiğiniz karışımı, üzerine de pudingi yayın. Buzdolabında soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra dilimleyebilirsiniz.

İsterseniz borcama yaymak yerine elde ettiğiniz karışımdan yuvarlayarak ceviz büyüklüğünde toplar yayıp üzerine kaşıkla puding de dökebilirsiniz.

Hiç yorum yok: