Bu siteyi, herşeyden önce yemek yapmaktan keyif aldığım, gece yarısı bile kalkıp yemek yapacak kadar yemek yapmayı sevdiğim için kurdum. Yemek yaparken, her şeyi hatta kendimi bile unuttuğum için kurdum. Yemek yapma konusunda kendimi geliştireyim diye kurdum. Bu alemde benim de adım olsun diye kurdum… Benim gibi yemek yapmayı sevenler için kurdum. Stres atmak için yemek yapan, yemek sitelerinde saatlerini harcayan, tariflerini cicili bicili sayfalara not edenler için kurdum. Bildiğim birkaç püf noktası varsa paylaşayım diye kurdum. “Bugün ne pişirsem” sorununa bi nebze çözüm olsun diye kurdum. Yaptığım yemek tariflerini eşe dosta buradan yollayım diye kurdum. Sık sık çağırdığım misafirlerime hazırladığım sofraları herkesle paylaşayım diye kurdum. Ve son olarak….Yemek sitesi kurmamı bekleyen ve beni yüreklendiren tüm dostlarım için kurdum. Bir kaçını bile başarabilirsem ne mutlu bana…

4 Nisan 2012

Mantar Çorbası

Hazır mantar çorbası sevenlere aynı tatta bir mantar çorbası tarifi... Ama ben bunu da göz kararı yaptığım için malzemeleri o şekilde veriyorum, kıvamı sizin zevkinize kalmış.

Malzemeler:
Mantar
Bir kaç kaşık un
Tereyağ
1 çay bardağı süt
Su
tuz
Limon (mantarların kararmaması için)

Hazırlanışı:
Mantarları temizleyip limonlu suya atın. Bu arada tencerede tereyağı ile unu kavurun. Suyu ve tuzu ekleyip kaynatın. Blender'dan geçirerek pürüzsüz bir sıvı elde edin. İçine mantarları ince ince dilimleyin. Karıştıra karıştıra pişirin. İnmeye yakın sütü ilave edin. Az daha kaynatın. İşte bu kadar. Afiyet olsun.

Not: isterseniz içine dereotu da ekleyebilirsiniz. Ben sade tercih ediyorum

Hiç yorum yok: